budowa, jak zbudować samemu kampera,  modyfikacje i ulepszenia,  przydatne w kamperowaniu,  sprawy techniczne bloga,  tematy techniczne

jak zbudować kampera? buduj z praktykami.

Ideą mojego bloga, którego zacząłem prowadzić od 2013 było głównie dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z budowy mojego Złomka Domka, którego zbudowałem w 2014. Później oczywiście blog rozszerzył się o podróże, porady przydatne podczas kamperowania, a także inne przemyślenia. W zeszłym roku zbudowałem Złomka van Dakar, którego opis również zamieściłem na blogu.

Aktualnie są to setki wpisów i wiele osób ma problem ze znalezieniem tego co szuka. Pomimo dużego okna „szukaj”.
Postanowiłem coś z tym zrobić. Mam w planach kosmetyczną przebudowę bloga, ale to nie teraz. Plan jest taki, aby jeszcze łatwiej się nawigowało pomiędzy interesującymi tematami. Jednak jeśli chodzi o techniczne tematy, nie jestem w stanie odpisywać każdemu indywidualnie na pytania, które zadajecie praktycznie codziennie po kilka razy, oczywiście najczęściej na PW.
Aby ułatwić wszystkim temat założyłem grupę na Facebook, która będzie tylko o budowaniu mobilnych domków. Wszystkie pytania możecie teraz zadawać na grupie. Oczywiście tylko w temacie budowy domków.

Dlaczego kolejna grupa o tematyce kamperowej, jeśli jest już wiele takich grup?

Dzięki grupie będziemy mogli wymieniać się praktyczną wiedzą tylko w temacie budowania i skorzystają na tym wszyscy. To nie jest grupa dla przypadkowych osób, a jedynie zainteresowanych wspomnianą tematyką.
Na wiele pytań odpowiedzą inni grupowicze, więc ja będę miał więcej wolnego czasu. 🙂
Dzięki temu szybciej też uzyskacie odpowiedzi na nurtujące pytania.
Poza tym wszystko będzie w jednym miejscu – grupie, o dość wąskiej tematyce. Tylko budowa, konwertowanie, przerabianie czy udoskonalanie. Inne tematy od top będą usuwane.
Mój blog będzie w pewnym sensie zapleczem dla grupy, a także taką formą książki online, z której można czerpać wiedzę za darmo.
Aha dodatkowo, jak zapewne wiele osób wie, tworzę darmowy poradnik „ABC budowy całorocznego kampera”, który finalnie będzie w formie PDF.
Ponieważ tworzenie poradnika zajmuje trochę czasu, na wiele pytań na temat budowy czy konwertowania będziemy mogli rozmawiać na wspomnianej grupie.

Nie zależy mi na ilości osób w grupie. Priorytetem jest jakość, a nie ilość. Grupa jest zamknięta i aby do niej dołączyć trzeba odpowiedzieć na jedno łatwe pytanie.

No i na koniec adres grupy, wystarczy tylko kliknąć, lub wpisać nazwę w wyszukiwarce:

ToscaVan – jak zbudować kampera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: