budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

układ z pompą ciśnieniową czy zanurzeniową w kamperze

Do mojego kampera wybrałem układ ciśnieniowy. Układ bezciśnieniowy to pompka zanurzeniowa i specjalne krany z włącznikiem do niej. W układzie, który wybrałem ciśnienie w układzie jest zawsze, więc można zastosować niemal każdy kran, nawet te do domu. Wada? Cena. Układ ciśnieniowy to wielokrotnie wyższa inwestycja, ale wszystko działa jak w domu.
Teraz trochę o instalacji, która powstaje.

Wlew będzie standardowy 40 mm, czyli można tam wlać wodę konewką jak i z węża. Z tym, że zastanawiałem się czy opcja napełniania zbiornika poprzez szybkozłączkę ma sens. Nie wiem, np. szybciej się napełnia?
Dziś zalałem ten co mam 70l. i trochę to trwało przy użyciu węża ogrodowego. Sprawdziłem szczelności, jest ok. Za to spuszczanie 70l wody grawitacyjnie przez wężyk 10 mm… no tu potrzeba cierpliwości.

Teraz pytanie, czy ma sens podpinanie szybkozłączki do napełniania zbiornika białej? Jeśli tak, to czy dobrze mieć to zdublowane z wlewem 40 mm? Aby mieć opcję i taką i taką? No i chyba znowu „głupie” pytanie.
Jeśli mam zdublowane, to czy napełniając poprzez szybkozłączkę i nagle jest full to czy nie wywali wody przez korek wlewu? Wiedza zaczerpnięta na fizyce w szkole podstawowej podpowiada mi, że tak. Czyli muszę zdecydować.

A może dobrze by było na samej górze zbiornika wmontować węża np. 20 mm i wyprowadzić go przez podłogę pod auto. Takie zabezpieczenie przelewowe. Jak leje spod auta to znaczy, że zbiornik pełny. Hehe, teraz to wymyśliłem.

Jeśli chodzi o łazienkę to też mam zamykaną kabinę jak w domowej łazience. Chociaż czasem i w domach spotyka się klejące się do dupy zasłony. Bleee. nienawidzę. Kabina to kabina. Nic się nie klei, nic się nie wyleje. Wody na podłogę jak już to spadnie parę kropel. Drzwi łazienkowe i tak muszą albo mieć szczelinę, albo otwory, bo wyciąg w kabinie będzie potrzebował skądś zassać trochę powietrza. Tym się nie martwię.
Jutro zdemontuję ścianę łazienki, bo chyba przesunę wejście o kilka cm i przy okazji pstryknę wreszcie fotki jak to wygląda w całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: