budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

pierwsze zabudowy, zbiornik, lodówka, umywalka itp.

Dziś wziąłem się za montaż zbiornika wody białej, bojlera, lodówki itd.
Szczęśliwie się zbiegło, że lodówka ma dokładnie tyle samo na szerokości co zbiornik wody. Szczęśliwie? Właściwie wybrałem taką lodówkę z premedytacją.  😀
A następnie miejsca za lodówką pozostanie tyle, aby zmieścił się bojler. No właśnie zmieścił. Z małą poprawką. Musiałem wyciąć mały łuk w profilu poziomym bocznym. Wycięcie zrobiłem z miesiąc temu, a dziś się okazało czy dobrze to zaplanowałem.
Jest idealnie. A nawet lepiej bo zostało ok. 2-3 cm luzu. O to chodziło.
Nad bojlerem będzie oczywiście umywaleczka wysuwana ze ściany …elektrycznie. A co?
21 wiek do czegoś zobowiązuje  😀
Oczywiście umywalka dobrana taka, że znowu będzie może 2-3 cm luzu. Ehhh te 3,3 m. Co się człowiek naliczy. Prawie jak w szkole. A może i więcej.

Po małej przymiarce i pomiarach pospawałem wstępnie szkielecik pod zbiornik, lodówkę, bojler i umywalkę.
Szkielet jest tak skonstruowany, że zbiornik można wysunąć, gdyby stały się z nim jakieś cuda. Zostawiłem …1 cm luzu  😀

Pomiędzy zbiornikiem a lodówką będzie sklejka z otworem, abym miał awaryjny, inspekcyjny dostęp do zbiornika i jego zakrętki. Oczywiście będzie trzeba wysunąć lodówkę, ale lepsze to niż demontować pół ściany, gdyby coś.
Zapomniałem napisać o tym, że mam już akumulatory pokładowe ustawione w rządku, lodówkę. Brakuje tylko podłączyć przetwornicę i można by chłodzić piwko. Jest tylko jeden problem. Zapomniałem kupić klemy do akumulatora.  🙂
Mam tylko jedną parę, a akumulatorów trzy. No ale i tak paneli na dachu jeszcze nie zamontowałem, więc to by było tylko czyste rozładowywanie akumulatorów. Czyli bez sensu. Przyjdzie czas i na podłączenie lodówki. Najpierw panele.
Ale przed tym muszę skończyć szafę z lodówką i zacząć obudowywać sklejką. Czyli w tym tygodniu będę miał już jakieś ściany.
Później wracam do tematu łóżka. Coś się powinno wyklarować.

Aha pomiędzy kibelkiem a tą piramidą zbiornikowo-lodówkową będzie ściana. Tylko w miejscu umywalki będzie w niej wnęka na jej chowanie w ścianie. Wszystko powyżej to już miejsce na szafę i szafki. Kolejne szafki nad akumulatorami i energoblokiem i nad łóżkiem. Powinno wystarczyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d