budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

praktyczne użytkowanie kampera i sprawowanie się sprzętów w kamperze

Po miesiącu w górach mieliśmy dość zimy, zimna, i śniegu i w lutym postanowiliśmy pojechać tam gdzie jest ładniejsza pogoda i cieplej. Bliżej morza i bardziej na południe. 🙂
Teraz siedzimy sobie nad morzem. Jest ciepło, można siedzieć z otwartymi drzwiami. W kamperze gotujemy normalnie jak w domu. Wyciąg ładnie sobie radzi z kuchennymi oparami. M. gotuje jak szalona.
Fakt noce potrafią być jeszcze chłodne nawet po +2C czy +4C, ale mamy ogrzewanie podłogowe, poza nadmuchowym, więc nie ma znaczenia, że na zewnątrz np. takie +4C. Po podłodze chodzi się na bosaka. Do -4C na zewn. (niżej jeszcze nie było) nie potrzebowaliśmy nawet oddzielać kabiny żadną kotarą. W kabinie też zastosowałem izolację alufox. Jest po prostu cieplutko.
Może przy -10C albo jeszcze mniej kotara byłaby potrzebna. Nie wiem. Przy kilka stopniach na minusie nie była potrzebna nigdy.
Webasto potrafi nagrzać spokojnie ponad 30C. Tylko przy tej temperaturze to już idzie zdechnąć. Ja ustawiam na 22-24C, a podłoga ma około 30C.

tu kilka fotek z praktycznego użytkowania kuchni w kamperze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d