budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

Wentylacja w kamperze. Jakie kratki wentylacyjne?

Pytanie…
Na zdjęciu jest schodek. Ma 3 otwory. W schodku w podłodze chcę wyciąć dziury na kratki wentylacyjne ze 2-3 szt. o średnicy 10-12cm. Taki chłodniejszy ziemny nawiew. Kratki będą na zimę zatykane i luz blues. A latem powietrze byłoby zasysane przez nie, a następnie przez zaznaczone strzałkami otwory w schodku. Na dachu przewiduję grzybki wyciągowe. Już kupiłem, więc będą i już.
Problem w tym, że podłoga ma u mnie ok. 4-4,5 cm teraz, a tu nie ma nic w sklepach. Jedyna kratka, która by się nadawała może kształtem, ale nie ma siatki ma tylko 8 cm średnicy i cena jak widzicie. To nawet nie jest bandytyzm.
Co w tą podłogę wmontować? Może coś innego? Pasuje chyba, żeby w razie deszczu nie chlapało przez nie. No nie mam pojęcia w tej chwili co tam wsadzić i jakiej średnicy.

Aha, mam ze 4-5 szt. takich: http://allegro.pl/kratka-…4263585011.html
Ale one mają zaledwie 6 cm średnicy. Ostatecznie te wmontuję. Chociaż lepsze by były o większej średnicy. Lub dokupię i wmontuję ich więcej
Jedna pójdzie do szczelnej szafki z butlą. Zostanie 4 do wentylacji.
Grzybków będzie 3-4. Jeden łazienka, jeden wyciąg w kuchni i nad sypialnio-salonikiem 1-2.

Wszystkie z wentylatorkami. Średnica 10 cm.
Pasowałby dać w podłodze kratki o też minimalnej średnicy 10 cm. Tak logika podpowiada. No ale nie mogę nic znaleźć. Poszukam jeszcze na allegro. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d