poza kategoriami,  sprawy techniczne bloga

blog toscaner – zmiany, co się zmieniło i co się zmieni…

W szybkim, telegraficznym skrócie, w ostatnim miesiącu blog przeszedł kilka zmian. Nowy serwer, nowy wygląd, wygodniejsze wg mnie nawigowanie nie tylko na komputerze, ale i na urządzeniach mobilnych. To w skrócie.

Poprzedni wygląd miał już trochę lat i wymagał przynajmniej kosmetycznych zmian. Finalnie postanowiłem nie tylko odświeżyć wygląd bloga, ale ułatwić trochę nawigowanie oraz wyszukiwanie treści. Ogólnie menu wygląda podobnie, ale jest inaczej. I doszło kilka ułatwień.

Chciałem trochę ułatwić nawigowanie również na urządzeniach mobilnych, tabletach, telefonach, więc taki szablon był priorytetem. Dodatkowo fajnie, że teraz posiada boczny panel nawigacyjny.
Działa on na wszystkich urządzeniach i daje szybki dostęp do listy kategorii oraz „szukajki”. Mogę włączyć jeszcze i inne opcje, które będą „pod ręką”.

Wielu ludzi woli również tryb ciemny, jako oszczędniejszy, czy tam lepiej się czyta niektórym. Teraz
włącznik trybu ciemnego przeniosłem tutaj:

 

No i oczywiście finalny wygląd w trybie ciemnym:

Są też dodatkowe opcje jak np. sugestie podobnych artykułów, czyli gdy czytacie jakiś interesujący, tematyczny, to blog pod artykułem będzie sugerował kilka podobnych tematycznie. Może to ułatwić szukanie treści dla tych, którzy będą chcieli więcej… 🙂

Co się jeszcze zmieni? Chcę trochę pogrupować podział tematyczny oraz dorzucić wreszcie jakąś porządniejszą galerię. Ta obecna jest bardzo niewygodna do aktualizacji i chyba jest to przyczyną, że no właśnie nie chce mi się jej aktualizować. A myślę, że warto by było, bo zdjęć z podróży mam już kilkaset tysięcy. Serio. Część przebrana i gotowa do wrzucania. Tylko wygodnej galerii mi brakuje 😉

Napiszcie oczywiście co sądzicie o nowym odświeżonym wyglądzie. A już niebawem ruszamy z nowymi re(we)lacjami 😉

2 komentarze

 • Izi

  Elegancko, w trybie ciemnym na telefonie przegląda się wygodnie. Co się stało z wczorajszym blogiem? Dostałem maila ale odnosik pokazał pustą stronę.
  Szerokości

  • toscaner

   Wczorajszy link poszedł przez przypadek, robiąc aktualizajcę i modernizacje. Bo nie był do publikacji, a kliknąłem przez przypadek i niestety nie dało się już tego odwrócić. Maile poszły.

   Kolejne będą już prawidłowo publikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: