budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

gdzie podłączyć pompkę paliwa do pieca Webasto?

I tu nie mam pomysłu. Zrobić dziurę w górnej pokrywie? Może są jakieś sprytne króćce? Nie chcę wpinać się na wężyku paliwowym.
Planuję umieścić pobór paliwa dla webasto trochę wyżej niż dno baku. Z prostej przyczyny. Ma być głupoto odporne i nie wypalić całego paliwa.
Więc jak? Może jednak na wężyk? Wolałbym nie.
I czy dawać jakiś filterek paliwa dla webasto, jeśli ma zasysać bezpośrednio z baku?Podobno piec przepali wszystko, to może niepotrzebny.

Trochę poczytałem w internetach o Webasto i Eberscpracher. Jeden z tematów np. tu: elektroda.

No właśnie wersje bez pompy paliwa w baku, gdzie pompa jest pod maską mają pompkę webasto podpinane na trójnikach. Starsze Ducato (nie HDI) też ma wpinanie na trójniku na wężu paliwowym. Patrząc po fotach na znajomym portalu aukcyjnym (szybciej niż wykręcać u siebie) wychodzi, że ten model ma pompkę w baku pod deklem:
http://allegro.pl/pompa-p…4623736953.html
Czyli i tak czeka mnie wykręcanie dekla i jakieś czary mary. Raczej nie planuję montować osobnego zbiornika dla webasto. Choć byłoby wygodnie – dla informacji ile żre na ogrzewanie zimą. Kolejny plus, paliwo dla webasto nie zamarzałoby nawet przy -50C, bo zbiornik byłby gdzieś wewnątrz. Ale wolę nie trzymać zbiorników z paliwem wewnątrz kampera. Już nie chodzi o palność, bo to diesel, ale o zapachy.
Doczytałem, że Iveco ma zaślepione wejście dla wężyka paliwa do webasto.
No dobra wykręcę, a może już jest coś gotowego i u mnie w tym deklu, a ja nawet nie wiem.

Fotka pompki.

A może ten 3ci „kutasik” to będzie króciec pod wężyk do webasto? Poczekam z wykręcaniem, może ktoś już podłączał sam i ma jakiś patent i mi napisze 🙂
Ale na innej fotce z boku widać, że tam jest …nic.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d