budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

montaż pieca Webasto pod podwoziem kampera

Pompka od webasto ciągnie jak złoto. Przecież to pompka. Jak robiłem testy z boilerem to nawet nie odpowietrzałem wężyka, bo nie wiedziałem, że trzeba (jak się nie wie, to zawsze działa). Wsadziłem drugi koniec w pół litra paliwa w słoiku i klik, klik i piec chodził aż zagrzał bojler.
Druga sprawa, że wszystko zależy też od tego, jaki silnik. Jakbym miał pompę pod maską, to wpiąłbym się trójnikiem. A tu jak wepnę się na wąż za pompą główną, to ciśnienie na logikę będzie za wysokie to na webasto. Wchodziła by jeszcze opcja wpiąć się trójnikiem na powrotny. Ale jak się to sprawdzi przy zgaszonym silniku. Nie jestem mechanikiem, więc nie wiem którędy faktycznie to paliwo webasto sobie zassie. Czy przez cały obieg przez silnik, czy krótszą drogą powrotnym z baku w górę. Po za tym tu nie kupię takiego trójnika do webasto ot tak w sklepie. Może jakiś specjalistyczny w Mediolanie lub Rzymie?
Czyli zamawianie trójnika z Polski. Jak tak, to może prościej dziura, poxipol i heya. I tak dziurę będę wiercił w górnym deklu, tej pokrywce, więc jak miałoby to przeciekać? Przecież nie wywiercę na dnie baku.

Sam nie wiem, dziś dzień przemyśleń, bo sąsiedzi rasiści w domach, a przeszkadza im nawet jak idę odsunąć drzwi do kampera i już chcą dzwonić na policję. Nieroby pier…ne. Toż to naukowy dowód i potwierdzenie w praktyce , że jedzenie non stop makaronu szkodzi na mózg.

jedna z opcji podpięcia pompki paliwa – fotki kolegi Grzegorza

Jakby ktoś był ciekawy gdzie zamontowałem webasto, to podrzucam fotkę. Osłona jeszcze nie przykręcona, bo nic by nie było widać. 

A tak przy okazji „mania” aparatu przy sobie, nie mogłem nie uwiecznić paru aut tutejszych „miszczóf” kierownicy. Aż strach parkować przy tych imbecylach. I nie, to nie są fotki ze szrotu opla, tylko z mojego parkingu  😀

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d