budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

impregnowanie drewna

Impregnat oczywiście z Polski, a co. 🙂
Makarony chcą kupować tylko włoskie, to ja stosuję tą samą technikę i kupuję jako Polak co mogę polskie. Trzeba wspierać rodzimy biznes.

Powiem tak, ja coś tam, co mogę, impregnuję, ale nie żebym topił kawałki drewna w impregnacie. Miseczka, pędzelek i takie malowanie impregnatem.
Poza blaszankami pozostałe kampery to w większości przecież drewno i styropian. I jak ma 15-20 lat albo więcej to ma przegnite co się da. Czasem młodszy też przegnity tylko jeszcze nikt o tym nie wie. Więc nie wiem czy oni tam coś impregnują.
To że powinno się, znaczy tyle co nic. Jak ktoś sobie da ręce uciąć, że wszystkie firmy impregnują to ok. Niestety w życiu jest tak, że jak się samemu zrobi, to można być czegoś pewnym.

Z oknami też dziś wielki dzień 😀
Mam zamontowane wszystkie okna. Wczoraj udało się tylko jedno, bo ramę kleiłem na jakiś włoski najlepszy klej jaki mieli. Na szczęście się skończył i mi i w sklepie i musiałem dokupić inny. Kupiłem jakiś Patex. Rewelacja. Tak dobry i tak dobrze klei, że w ciągu jednego dnia zamontowałem dwa okna. Niestety nie ma zdjęć, bo 5 min. temu skończyłem montować ostatnie okno i było już ciemno ja w … u …
Jutro kończę izolacje i zaczynam kłaść sklejkę na ściany. A może wreszcie położę wykładzinę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: