budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

kabina prysznicowa

Brodzik kupiony w Polsce o wymiarach 72,5cm  x 72,5cm już wiele miesięcy temu.
Dokładnie tą kabinę upatrzyłem w sklepie w zeszłym roku i już wiedziałem, że jak będę budował kampera, to musi być kabina tego typu. Jak ta upatrzona. Zaleta? Praktycznie znika jak się nie kąpie. Po prostu składa się w harmonijkę 🙂
Wada? Cena  🙁


Dlatego szukałem alternatywy w innych krajach i sklepach przez ostatnie kilka miesięcy. Ale miała być kabina i już. Nie interesowało mnie chlapanie wodą po wszystkim co tylko się da podczas kąpieli. Folie klejące się do dupy to nieporozumienie.
Rozważałem oczywiście typową kamperową 60 x 60 cm. Ale wybrałem większą. Dlaczego? Bo jeśli mam mieć prysznic, to niech to będzie prysznic. Z kabiną. Zamykaną. Proste. Jak w domu. Tu niema co dyskutować.
60 x 60 to dla mnie nie jest prysznic, tylko imitacja. Wliczając fakt, że z tego 60 x 60 paręnaście cm zabierze mi skos auta w górnej części to już robi się kompletna porażka. Prysznic trumna. Tyle, że w pionie.
A zrobiłem prosty test. W domowym brodziku wydzieliłem 60 x 60 cm i klapa. Ledwo można się tam zmieścić.

No a zakupiona kabina miała jeszcze jedną wadę – najmniejsze dostępne 80 x 80 cm… ale Polak potrafi. Wysokość też nie ta, bo musiałem ją obciąć również i tu o ok. 7cm. Ale trochę pracy i ważne, że JEST już zamontowana, chociaż ścianek jeszcze nie ma. 

4 komentarze

 • Cyp

  Możesz mi podać jakieś namiary na tą kabinę?
  Nazwę producenta, model, cokolwiek żeby ją zlokalizować.
  Przejrzałem już chyba z 300 ofert kabin i nie mogę natrafić na taką.

 • toscaner

  To było tak, że w jakimś sklepie mieli na wystawie, ale nie mogłem jej kupić. Musiałem zamówić i czekać prawie miesiąc. Miałem nawet ulotkę, ale… to było w 2014.
  Nie pamiętam, czy zrobiłem zdjęcie ulotki na przyszłość. Jeśli tak i kiedyś trafię na nią, to wrzucę do wpisu, coby była już na zawsze 🙂

 • Rafal

  czasem nie moge sieoprzec wrazeniu że wszechświat do tego zmierza… 🙂
  więc jak cały czas planowałem łazienkę w stylu Poessl ( taka z żaluzji Rehau) tak dziś okazało się że nikt mi tych profili nie chce sprzedać….. zarówno z termoplastu jak z i rehau… no dobra .. rehau obczajałem jedynie lokalnie w okolicy Oslo…
  Więęęęęc zwróciłęm się ku twojemu rozwiązaniu i chcąc cię zapytać czy jesteś zadowolony, szukałem na CT a potem na twoim blogu i …bam ktoś też taką chce i to dwa dni tememu!!
  Więc ja wiem gdzie ją kupić 😀
  ALE NIE POWIEM!!!!!!!! (hahaha)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: