filmy,  poza kategoriami,  przydatne w kamperowaniu,  z moich podróży

Nowy sprzęt, nowy gimbal, nowa kamera, ale w telefonie, bo nowy telefon

Jak wspominałem w jednym z filmów, najpierw zaczął szwankować mój telefon, a bardziej kamera w kupionej w 2019 tzw. flagówce, czyli P30 Pro, a później kompletnie zdechło wszystko. Telefon chciałem najpierw naprawić w Turcji, ale wszystkie serwisy wysyłają do Stambułu i trzeba czekać z 2 tygodnie. No więc opcja do dupy dla mnie. Później w chciałem naprawić ją w Grecji.

Ale podobna sprawa i podobny temat. Nic od ręki, lub chociaż w powiedzmy 3 dni. No to równolegle postanowiłem kupić GoPro 11, ale niedostępny w Turcji, ale co mnie również zaskoczyło, w Grecji też nie do kupienia bez zamówienia i czekania. No bo to nowy model. No tak, kuźwa. GoPro wypuszcza nowe modele co rok z reguły sierpień lub wrzesień, a w lutym i marcu kolejnego roku we wspomnianych krajach to nadal nowy model. No ok.
Nowy, ale to co będziecie mieli w ofercie jak będzie już stary? Czy jak? No po 1,5 roczny model 10-tka był w kilku sklepach dostępny, tyle, że…. w cenie wyższej niż 11-tka na stronie i sklepie GoPro. No to rozumiecie, że nie tylko trochę mnie to wkur….ło, ale jak nawet w Atenach nie dało się kupić w sensownej opcji, to po prostu zmieniłem strategię i postanowiłem, że P30 Pro, jako nadal świetny telefon po prostu naprawię w Polsce. Bo przecież nie wyrzucę, a na dziś, na szybko kupię gimbala i inny telefon z sensownymi parametrami, szerokim kątem, 4k itd.

No i kupiłem. od miesiąca znów mam czym nagrywać, więc wróciłem do tematu, bo była chwilowa przerwa na YT w moich filmach. Dodam też, że akurat trafiła się idealna pogoda do plażingowania w Grecji, więc ją wykorzystywaliśmy na maksa.Dodatkowo spędziliśmy niemal 4 miesiące na Peloponez w najdzikszych zakątkach, gdzie czasem nie było nawet zasięgu internetu. Tak więc podsumowując, aktualnie znów od ok. miesiąca mam czym nagrywać filmy, plus mam trochę zaległych materiałów z Turcji, Grecji, Bałkanów, Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, ale też również z Polscki. Z tym, że tak na prawdę kręcić filmy zacząłem dopiero od około listopada 2022. Poprzednie filmy to bardziej trochę krótkich ujęć z budowy kampera, czy odwiedzanych miejsc, ale też i trochę widoczków z drona. Bedę to wszystko jakoś chciał zmontować z aktualnie nagrywanym materiałem i publikować na moim kanale YT.

Wrzucam jeszcze film na temat nowych sprzętów, a w planach mam zrobić rzetelną recenzję kuionego gimbala, ale możliwe, że też innych sprzętów, które wykorzystuję do nagrywania filmów.

No to kto jeszcze nie oglądał, to zapraszam do tego krótkiego filmu i nie zapomnijcie klikać subów, czy innych dzwonków, czy co tam trzeba. Napiszcie też, czy chcecie te testy sprzętów, które kupiłem?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d