budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

podłączenie głównego zbiornika wody czystej

Hydraulika to dziedzina, które się uczę podczas budowy kampera, ale każdy mi powtarza, że to podobne do elektryki. Hmmm, dla mnie elektryka jest łatwiejsza, ale jak skończę budowę, to wydrukuję sobie certyfikat małego hydraulika.
Szlak by trafił bo kombinuję i kombinuję jak poskładać te klamoty Fiammy, które były w zestawie razem ze zbiornikiem? Jak do cholery wsadzić węża o wewn. średnicy 10 mm, zewn 12-14mm, w przypadku tego pobierającego, co idzie do pompki – mogę dać cieńszy (nie ma w nim ciśnienia przecież), a ten mi włazi w plastikowy króciec.
Oryginalnie ze zbiornikiem był jakiś czarny króciec, ale w to rurka nie wchodzi, na zewnątrz też nie. Zewn. średnica tego 14 mm. Ale to i tak o dupę, bo przecież wąż musi przez ściankę przechodzić do dna na przestrzał i wodę zasysać sobie z dna.
Wymyśliłem taki plastikowy inny króciec – ten szary, przez który przełazi mi ten cieńszy wąż, ale jest luz. Czy mogę tam nawalić silikonu jak już przewlekę tego węża i mieć z tym spokój?

Zaznaczyłem gdzie zrobiłbym odpowietrznik lub tam dam węża 10 mm i wyprowadzę go przez podłogę w dół. Napełniając wodę tym grubym, w momencie zapełnienia zbiornika zakładam, że nadmiar wylewałby mi się nim i wiedziałbym, że już stop.
Do grubego rura 40 mm, i wlew, to wiem, a dalej? Jak do pompki? Odpowietrznik itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d