budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

Złomek van Dakar – wielofunkcyjne łóżko w kamperze

Na początku miało być stałe łóżko i wielki garaż pod łóżkiem bo drugi rząd tym razem będzie z przodu. Jednak jak wiecie, zmieniłem w ostatnich dniach zdanie i jeśli mam tyle przestrzeni z tyłu i nic nie blokuje wejścia, czyli nie ma konstrukcji z pasami, to mogę zrobić łóżko dzielone do przewozu większych rzeczy, jak skuter, rowery czy nawet szafa.

Wspominałem o tym, jednak żeby było to możliwe, musiałem w końcu przerobić częściowo szkielet łóżka. Ostatnie dni byłem zajęty innymi sprawami jak praca itp, ale właśnie się uwolniłem od tego i postanowiłem poświęcić więcej czasu kamperkowi. Można powiedzieć, że łóżko jest niemal skończone i jak widać na fotkach może być łóżkiem, może być drugim salonem, tylko brakuje stolika. Pierwszy salon będzie z przodu. Może być również strefą bagażową do przewozu większych ładunków.

Aha, będzie coś jeszcze. Ciekawi mnie czy zgadniecie co takiego #toscaner wymyślił w projekcie #zlomekvandakar
Na pewno po otwarciu drzwi nie będą wypadać poduchy czy tam inne pierdółki, które akurat będą na łóżku. Ale kto zgadnie jaka będzie druga funkcja tej kratownicy?

3 komentarze

  • toscaner

    A skąd. Szkielet jest z innego drewna niż szkielet np. podłogi czy sufitu. Nie wiem co to za gatunek, ale nawet jedna 40mm x 20 mm listwa o długości 120cm nie ugina się pod ciężarem prawie 90 kg, bo testowałem skacząc po niej.
    Dodatkowo pod łóżkiem będą jeszcze szafki, a to oznacza kolejne wzmocnienia w postaci ścianek i więcej szkieletu. A już teraz jest bardzo stabilnie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d