modyfikacje i ulepszenia,  przydatne w kamperowaniu,  tematy techniczne

czy potrzebuję agregat do kampera?

A może mały upgrade jeszcze przed zmianą kamperka?

Wymyśliłem, że kupię sobie agregat na tą zimę. W sumie to byłby już do kolejnego, ale teraz do tego też się czasem by przydał. Zwłaszcza na zimę, gdy nie będzie słońca.
I nie, nie Hondę, ale jakiś z jej zamienników. Dziś miałem okazję pobawić się jakimś wynalazkiem Swiss Kratf czy coś takiego. Naklejka pokazuje, że niby 94db.
Lekkie to i wcale nie jakieś bardzo głośne.
Ten powyższy ma widzę braci bliźniaków i mają różne nazwy, np. Kraftech i wygląda identycznie jak ten, którym się dziś bawiłem. Swiss Kraft kosztuje podobnie. Jeśli to ma jakieś znaczenie.
 

Po co mi agregat???
Planowałem dokupić paneli do 400W, bo słońce już duuużo niżej i na płasko max 6A, podniesione ok. 10A, ale gdy słońca nie ma to i 400W nie pomoże. Dodatkowe 140W elastyczne to ok 150£, więc niemal tyle co agregacik. Myślałem też o wiatraku. Ale to też ok 140£. Agregat 170£.
No i musi być wiatr, ale znajomi Szkoci wybili mi wiatrak z głowy. Mieli. Nie da się w kamperze wytrzymać, gdy to się kręci. Odradzali żebym wybił sobie to z głowy, więc już zapomniał na zawsze. 😀 Czyli zamiast wydać na panel albo wiatrak postawię na pewniaka, który zawsze mi da prąd. Może przerobię go jeszcze na LPG z kartuszy  🙂

No więc agregat?
Ten agregacik ma niby 4,1l zbiornik i że niby 15h na tym ma pracować. Średnio w to wierzę, ale… Jakby nie było 2kW. Na tym już klimę powinienem ruszyć.

Niedługo będę miał 300Ah AGM na zabudowie i zamiast odpalać silnik gdy słońca nie ma, a który żre min. 1,5l/h albo więcej, a tego nigdy nie zmierzyłem, to wymyśliłem ten agregat. Dokupię do tych 300Ah ładowarkę 40A i w razie biedy energetycznej po prostu sobie odpalę i podładuję. W Szkocji żaden problem gdzie bym nie stał.
40A ładowarka będzie brała ok. 500W. Agregat 2kW. Czyli praca na pół gwizdka i może się wyrobi w tych 15h z 4 litrów.
W następnym kamperze dorzucę grzałkę do bojlera i odpadnie odpalanie webasto, gdybym przy okazji ładował aku.

Ciekawe czy ktoś to jeszcze czyta?
Lato się skończyło. 

A na koniec kilka informacji znalezionych w necie.
Tu link akurat do Swiss’a ale i oni podają inne dane niż ja dziś widziałem na nalepce Swiss’a. Wy też widzicie, bo fotka powyżej, a tu dane poniżej.

http://www.ebay.co.uk/itm…1QAAOSwGOxW~pXf

General Features :
MODEL SK1800
FUEL TANK CAPACITY 4.1 Liters
CONTINUOUS OPERATING HOURS 5 h
OPERATING NOISE LEVEL 53dB
MAXIMUM AC OUTPUT 2000VA
RATED AC OUTPUT 1500VA
AC VOLTAGE 220V/50Hz
SPEED 3000r/min
LAP (sound presssure) 53db(A)
LAW(acoustic power) 94db(A)
L*W*H(mm) 460*350*410
WEIGHT 18 KG

Chińczycy źle naklejkę wydrukowali?
Jakby nie było to za taką niedużą kwotę, nawet na testy to fajna zabawka
Tylko muszę najpierw kupić te AGM, żeby było co ładować i tą mocną ładowarkę z 40A, żeby było czym ładować. Bo takie wbudowane w agregacie 8A to szkoda odpalać nawet.

2 komentarze

  • jagapc

    Ja czytam i bardzo mi się podoba idea i sposób na spędzanie czasu . Kamper też , bardzo funkcjonalny. Mam doświadczenie z namiotem , wieloletnie . Czy mi się uda namówić moją połówkę na stworzenie takiego domku na kółkach , nie wiem . Pracuje nad tym . pozdrawiam jagapc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: