filmy,  kamperowanie jesienią,  kamperowanie zimą,  modyfikacje i ulepszenia,  o kamperowaniu,  podróże,  pory roku,  poza kategoriami,  przydatne w kamperowaniu,  różne z youtube,  techniczne o kamperach,  tematy techniczne

Jak ominąć płacenie mandatu za uruchomiony silnik. Agregat z silnika, silnik jako agregat.

Pomijając ostanie ponad 5 lat, odkąd mam trochę bardziej rozbudowaną elektrownię w moich kamprach, to wcześniej zdarzało mi się uruchamiać silnik aby naładować akumulatory w kamperze. Mowa tutaj o akumulatorach „domowych”, czyli tych, które magazynują energię do zasilania wszystkich urządzeń w części mieszkalnej mobilnego domu.
Przed laty, w pierwszym kamperze używałem jako magazynu akumulatorów kwasowo ołowiowych. I to miało sen z przyczyn ekonomicznych. Takie akumulatory są oczywiście tanie i przez jakiś czas, zwłaszcza gdy o nie dbamy (o tym będzie niedługo, więc wstawię link) to dość nieźle sprawdzają się jako magazyn energii.
Już o tym pisałem tu:
agregat do kampera pod maską, czyli prąd z alternatora
oraz np tu:
kupiłem jednak agregat do kampera

Więcej linków poniżej filmu, po kliknięciu: CZYTAJ DALEJ

Niestety akumulatory trzeba ładować. Gdy mamy czym, np. wystarczająca ilość paneli, w odpowiednim regionie itd, to nie ma problemu. Zwłaszcza, gdy bilans mamy odpowiednio dobrany, czyli i ilość paneli i pora roku i nasze potrzeby.
Ale dziś o ładowaniu, no więc zdarza się i mnie również się zdarzało, że musiałem te akumulatory podładować silnikiem. Jeżdżąc po całej Europie i parkując mojego kampera w przeróżnych miejscach niejednokrotnie potrzebowałem uruchomić silnik i akumulatory podładować.
Czy groził mi za to mandat? Nie wiem. W Polsce z tego co wiem TAK. Ale wg taryfikatora mamy jasno napisane: „…za pozostawienie żeby się nagrzał…”. Czyli czarno na białym. Nie ma mandatu za ładowanie. Czyli gdy nasz silnik pracuje jako agregat, to mandatu nie płacimy. Pomijam już wchodzenie w tematy oferty handlowej, ale i z samej logiki mamy to jasno określone.

Więcej oczywiście w filmie, więc zaprasza do oglądania oraz przekazywania dalej. A jeśli jeszcze nie za subskrybowaliście, to oczywiście wiecie co klikać.

Jeszcze kilka linków w temacie, które mogą się przydać:

problemy z agregatem, stary zdechł i kupiłem nowy

czy potrzebuję agregat do kampera?

Możesz też skorzystać z lupki, lub okienka szukaj i wpisać wyszukiwaną frazę, aby znaleźć inne cene informacje.

Jeśli wiedza na moim blogu jest dla Ciebie wartościowa, możesz też postawić mi kawę, piwo, albo flaszkę, klikając w link: 😉

postaw flaszkę Toscanerowi, albo wino albo piwo….

lub:

Oczywiście bardzo dziękuję za już postawione flaszki i na pewno odpowiednio je upłynnimy z życzeniami zdrowia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: