budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

frezowanie i lakierowanie jako wykończenie wnętrza kampera

Ostatnio wrzuciłem wnętrze kampera i w sumie chyba trochę za późno, ale wiecie co? Podoba mi się takie surowe drewno, te sklejki i przyszła mi taka myśl, że można by było tak zostawić a jedynie polakierować, ale z drugiej strony czy nie było by zbyt nudno?
No i właśnie ta myśl, a co gdyby powierzchnie ścian i mebli lekko przelecieć frezarką? Teraz w kamperze, gdy już wszystko jest gotowe, to oczywiście jest to mało wykonalne, no chyba, że ręcznie. No ale ręcznym frezem to też raczej ostatecznie może nie wyjść zbyt efektownie.
Mam na myśli takie coś:

I teraz wyobraźcie sobie takie delikatne nacięcia frezem na tych meblach, czy ścianach i na koniec polakierowane jakimś jasnym kolorem :

więcej poniżej:

No może nie na wszystkich oczywiście. Ale można by połączyć takie frezowane meble imitujące boazerię czy szafki w takim trochę starszym stylu z wytapetowanymi ścianami.

Boazeria w kamperze raczej będzie za ciężka, bo drewno lekkie nie jest, ale gdyby dało się takie 4mm lekką sklejkę prze frezować na głębokość np. 1mm to mogłoby to dać ciekawy efekt. Dodatkowo można by część mebli polakierować w innych odcieniach.
Jest to na pewno pomysł na kiedyś, do kolejnego kampera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: