budowa, jak zbudować samemu kampera,  kupię sprzedam,  modyfikacje i ulepszenia,  tematy techniczne

jak zbudować kampera ze Sprintera – pozbywanie się niepotrzebnych gratów – sprzedam

SPRZEDAM wyposażenie do kampera.

Kupując kampera, który funkcjonował głównie w oparciu o gaz, a następnie przebudowując go na funkcjonującego kompletnie bez gazu, zostaje trochę , a właściwie całość wyposażenia, które nie będzie w ogóle mi potrzebne.

Poza tym muszę się pozbyć okien dachowych, kibelek już ktoś dostał w prezencie wraz z resztą wyposażenia z łazienki. U mnie będzie znów kibloszafa, jako sprawdzone rozwiązanie. Chociaż z lekką modernizacją z uwagi na większą bazę. Do tego Markiza Fiamma, która jest niestety uszkodzona. No i całe wyposażenie na gaz. Nie sprawdziłem wszystkich urządzeń, ale sprzedająca mi kampera osoba, mówiła, że wszystko, poza uszkodzoną markizą jest sprawne. Zdemontowałem wszystko najostrożniej jak to było możliwe. Ceny bez negocjacji. Równolegle pewnie wystawię na Gumtree w UK w trochę wyższych cenach. Te poniżej są dla moich czytelników. 🙂

Czyli co do sprzedania?

Na pewno:

piec Propex HS1800 wraz ze wszystkim co zostało zdemontowane, czyli sterownik, rury itd. To co na fotkach.
Cena wywoławcza £150 (nowy ok. £475 – £525)

bojler Propex Malaga E, również z tym co zdemontowałem. Jak zdążę zdemontować kratkę zewnętrzną i to miejsce jakoś zalepić blachą (czyli wspawać w dziurę) to dorzucę do zestawu. Jeśli nie, to dopiero gdy to zrobię i będzie jak dostarczyć. Czyli kratka opcjonalnie gratis.
Cena za bojler – £150 (nowy ponad £400)

Piekarnik kamperowy wraz z osobnym grillem Spinflo Midi Prima MKIII. urządzenie ma osobne pokrętła dla piekarnika oraz grilla.
Cena  £150 (nie sprawdzałam ile nowy, używane na eBay £200-250). Stan jak widać na fotkach, w mojej ocenie zadbany.

Markiza Fiamma F45L i długości 450cm. Niestety tylko kaseta, śruba kątowa, no i tkanina. Idealna dla kogoś komu uszkodziła się np. właśnie tkanina. Brakuje korby oraz części albo całości ramion. Nie sprawdzałem. Cena tylko £150 (koszt nowej ale oczywiście sprawnej to ok £700-800)

Jakiś tam energoblok, który ma wbudowaną ładowarkę wraz z jakąś tam elektroniką. bezpiecznikami. Mi kompletnie nieprzydatne, jako, że moja elektrownia będzie w kompletnie innej skali.
Oddam za flaszkę 0,7 WhiskyTalisker, albo innej Single Malt.

Do sprzedania z wysyłką w Polsce poszerzenia do kampera. Dedykowane do Mercedes Sprinter <06 ale pasują do większości aut. Sam montowałem do Citroen Jumper/Relay, Ducato itp. Poszerzenia są wykonane w ultralekkiej technologii i jedna strona waży ok. 3,5kg. Podobne wykonywane ręcznie ważą przeciętnie ok. 15kg. Poszerzenie daje zysk ok. 12 cm na stronę, co w np. Sprinterze pozwala uzyskać w poprzek aż do 210cm.
Cena 1200PLN/szt. lub 2300PLN para.

a tutaj zamontowane na Citroen Relay

Opcjonalnie, bo nie wiem jeszcze czy nie wykorzystam:

Brodzik do łazienki o wymiarach 67cm X 61cm, wysokość 12cm. Stan oceniam na bardzo dobry. Kolor biały, brak pęknięć. Spód a’la styrodur.
Cena wywoławcza £50

brodzik pasował idealnie z tym modelem kibelka Thetford. Kibelek już oddany, wraz z szafeczką łazienkową. Został tylko brodzik 😛

 

Zestaw kuchenka 2 palnikowa + zlew wraz z kranem z mikrowłącznikiem, czyli może być stosowany do układów z pompą zanurzeniową.
Cena £150, chciaż te może jeszcze wykorzystam. 🙂

Nie rozważałem wysyłania, raczej odbiór osobisty przez kogoś, kto mieszka w Anglii albo ma kogoś znajomego w Anglii.
Albo ktoś ma jakieś możliwości zorganizować transport i wszystko załatwi, żeby tylko odebrać. Nie chce mi się bawić w szukanie czym tu wysłać. Sporo firm kurierskich jeździ na trasie Polska – Anglia, ale nie wiem jak z gwarancją, że czegoś nie rozwalą?

Odbiór osobisty możliwy w najbliższych ok. 2 tygodniach w okolicach od Bristol – Southampton, później Brighton – Dover. Opcjonalnie początkiem lutego gdzieś we Francji, później Hiszpanii. Tak spadamy na południe i zabieramy graty ze sobą.

Gdyby ktoś coś potrzebował przy okazji z Anglii z odbiorem w np. Hiszpanii to możliwe, że byłoby to wykonalne z racji, że jedziemy na dwa vany i jeden będzie do połowy pusty, lub do połowy pełny czy jak tam kto woli.

W razie pytań pisać w komentarzach, albo FB/Messenger: Rob Toscaner

2 komentarze

  • toscaner

   No na trzy do Hiszpanii to byłby trochę problem. 🤔
   Ale krótsze odcinki dawałem radę i na trzy. 😎😂
   Jakoś w okolicach maja będą chyba dwa na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: