koordynaty GPS,  podróże,  Szkocja

wyspa Skye, na razie na szybko, bo…

Wjeżdżamy na Skye oczywiście mostem i pędzimy w stronę Uig, bo chcemy kupić bilety na prom na Hebrydy zewnętrzne. Tu na prom z marszu raczej nie wjedziemy, a zwłaszcza teraz w sezonie. Sprawdziłem online i najbliższy prom na 13-go. To za kilka dni, a jest piątek – weekend. Nie tracę nadziei, że w budce kupię na wcześniejszy termin. Ceny te same, więc po co kupować online?
Nie myliłem się. Udało się wcisnąć nas na pojutrze, więc mamy 2 dni na Skye.

 

Czyli rybki, czyli zwiedzanie, czyli foteczki. Z Uig jedziemy na jedną z moich starych miejscówek, gdzie już byłem. Jedna z nich jak dobrze pamiętałem jest przy samym brzegu. Kamienistym brzegu, więc da się złapać jakąś rybkę.
Niestety. Zaczęło lać. Nie padać. Lać. Ulewa jak cholera i do tego wiatr i to dość silny. Postanawiamy stanąć przy morzu i przeczekać. Przecież nie będzie lało do jutra. Zasięgu żadnego, ale przed wjazdem na wyspę sprawdziłem prognozy i deszcze miały być, ale przelotne. Nie tracimy nadziei. Znaczy ja, bo Grzesiek trochę wkurzony na tą pogodę. Przecież musi w końcu się popawić. Bo co to za wakacje?


Leje, leje, leje, leje. I tak do usranej…
Na szczęście rano nie leje. Wstałem wczesniej i postanowiłem wykorzystać ten fakt wybierając się na specerki z piesełem. A może przejdę się do ruin ruin zamku? Tak nie pomyliłem się pisząc 2x ruin. To nie zamek, to już ruiny ruin. Ale idę. Po drodze spotykam Niemców, którzy rozbili spory namiot. Pewnie jakaś grupa.
Resztki zamku są, fotki też, po drodze jeszcze odcisk Brontozaura. Tak jest takie coś. W sumie wspominałem już, że na Skye jest kilka miejsc gdzie znaleźli jakieś resztki dinozaurów. Pojedziemy jeszcze w inne takie miejsca 🙂
No dobra fotki zrobione, można budzić sąsiada i jechać dalej.

Sligachan Old Bridge

kemping na Skye
Szerokość geograficzna: 57° 17’ 31,998” N
Długość geograficzna: 6° 10’ 34,002” W

nasza miejscówka przy samym morzu
Szerokość geograficzna: 57° 40’ 25,002” N
Długość geograficzna: 6° 21’ 10,002” W

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d