podróże,  przydatne w kamperowaniu

wyszukiwanie miejscówek

No dobra, czas zdradzić, jak to wygląda z wyszukiwaniem fajnych miejscówek.

Lokalizacje.
Najczęściej wyszukujemy je na włoskich stronach. Mnie osobiście wku..wiają włoskie strony, bo w 9/10 przypadkach nawigowanie po nich jest jak za króla ćwieczka. A co najmniej lata 90te. No ale jakoś trzeba.
Druga opcja to taka, że odkąd mamy kampera, to po prostu jeżdżąc tu i tak pytamy o miejsca, zrzut, woda itd. miejscowych albo innych kamperowców. Jest naprawdę dużo „kranów” z krystalicznie czystą wodą, ale nie znajdziecie ich nigdy, nigdzie w żadnych google czy stronach. Są jakieś mapy typu open i użytkownicy dodają. Niebawem wrzucę kilka namiarów na fajne linki.
Chyba, że w danym regionie jest jakaś firma, która je zamontowała i przez przypadek ma stronę internetową. Czasem znajdziemy to tylko na stronie danej gminy.


Dużo miast i wiosek ma gminne „fontany”. Gdzie? Wiedzą tylko miejscowi. Chyba, że ktoś wrzucił info w necie. Gdzie stanąć? Jadąc nieraz też mijamy parking, na którym stoją kampery. Nieraz zostajemy, a nieraz tylko na szybko wbijam „dodaj” w nawigacji. Później go weryfikuję lub nie.
Tak to wygląda z grubsza.

Czasem jak się dobrze trafi to można znaleźć miejscówkę dla kamperów z darmowym prądem również. No to to już sami przyznacie, że wypas 🙂
Gdyby tak zimą się podpiąć z jakimś grzejniczkiem 🙂
Ciekawe czy wzięli to pod uwagę 😛


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d