budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

Złomek van Dakar – podłoga kampera, kratownica, izolacja

W poprzednim kamperze zaczynałem od sufitu. Może pamiętacie dlaczego. W tym nie muszę iść tą drogą i zaczynam od podłogi. Na początek oczywiście podstawowe prace jak czyszczenie korozji, podkład epoksydowy i na wierzch trochę białego z puszki. Kolejny etap to kratownica dla sklejki. Żeberka muszą być dość h gęsto bo sklejka ma tylko 9 mm.

Niestety tylko tyle bo wysokość budki minus grubość izolacji podłogi, sufitu oraz sklejki na suficie i podłodze nie może być mniejsza niż mój wzrost.

Przy grubszej podłodze nie pomogłoby nawet golenie głowy na łyso. Po raz kolejny wyciskam z wysokości ostatnie milimetry. Co dalej? Muszę dołożyć jeszcze kilka żeberek, bo sklejka jeszcze ciut pracuje. Izolacja to styropian i na to coś aluminiowego. W UK nie znają alufoxa, a import z Polski to dość drogi biznes, więc muszę improwizować. No bida w tym UK. Coś wymyślę. A może przetestuję patent o którym kiedyś pisałem już. Alufox to 5 mm pianki a na zewnątrz folia aluminizowana. Czyli plastikowa folia z odrobiną tego metalu. A co ma w sobie więcej aluminium w aluminium niż taka folia jak alufox? No właśnie. Ja już kupiłem i może do wieczora skończę chociaż część podłogi. Na tą chwilę tak wygląda budka w środku jak na fotce powyżej. Pomyśleć że prace przy kamperze muszę dzielić jeszcze z pracą, która daje prostokątne karteczki z twarzami. 😂

5 komentarzy

 • toscaner

  Nie kleiłem. Kupiłem jakiś klej w tutejszym B&Q takie coś jak OBI i klej miał być do wszystkiego i trzymać jak skała po 12h. Po 3 dobach nadal miękki jak pasta do zębów. Ręce opadają. Kupiłem 5 tubek i muszę oddać teraz. Same wkręty wystarczą. 😀

 • Cyp

  A powiedz mi co myślisz, czy lepiej najpierw przykleić do blachy alufoxa i na to dokleić styrodur, czy może najpierw do blachy kleić styrodur i na ten styrodur dopiero alufoxa szczelnie dookoła razem ze słupkami ?

 • toscaner

  Wg tego co pisze producent alufoxa, to aby spełniał zadanie powinien „wisieć” w powietrzu, a nie stykać się z zewnętrzną ścianą. Czy jakoś tak. W kamperze trudno zrobić pustą przestrzeń, więc najpierw jakaś izolacja, np. styrodur czy inne, a od wewnątrz kampera, czyli na to alufox. Ja w obecnym nie używam alufoxa. Zrobię test z samą folią aluminiową i izolacją.

 • Nicolae

  Witam. Przegladam twoje posty i widzialem pare razy informacje ze planujesz porownac alufoxa i folie aluminiowa. Niestety nie moge znalezc nigdzie tego porownania. Powiedz mi prosze czy takie porownanie wykonales i jakie sa jego rezultaty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d