budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

izolacja i wykańczanie kabiny w kamperze

Podłoga w kabinie wreszcie zaczęła cieszyć moje oczy. A to dlatego, że jest tak jak już dawno planowałem. Zaizolowana i prawie wykończona. Podłoga jest lekko podniesiona w tylnej części, aby wyrównać jej poziom. Izolacje, a na wierzch sklejka i wykładzina. Izolacje oczywiście aż do samej deski rozdzielczej. Kiedyś i za nią się wezmę. Jeśli okaże się to potrzebne. Dołożę wyciszenie i alufoxy.
Pomalowane też wreszcie zostały stojaki pod fotele. Foteli nie przykręcam jeszcze, bo stojaki staną się najpierw sprytnymi szafeczkami. Każde miejsce trzeba wykorzystać. A szafeczki będą spore. A łatwiej je będzie zrobić nie mając przeszkadzających w tym foteli.

Oczywiście nie wspomniałem o schodku. Musiał powstać dla wyrównania wysokości podłogi, gdy fotele są obrócone przodem do części mieszkalnej. Przy okazji powstał niezły schowek w nim o szerokości ok. 150 cm, długości ok. 40 cm i wysokości 13cm. W sam raz może np. na buty. Albo jakaś spiżarnia, bo pewnie tu będzie najchłodniej. 🙂

Na koniec zdjęcia z postępu prac i wygląd kabinki:

Powiem tak, zima już nas tu zaczyna zastawać, a wakacji dopiero 2 miesiące mieliśmy, teraz idzie trzeci. We wrześniu jeszcze parę osób ma z Polski wpaść z polskim piwem. Gdzie będziemy jechać? 🙂
I dlatego nie śpieszy mi się aż tak, ale myślę, że na koniec września pojedziemy na jakiś wypadzik. Żeby przetestować kamperka. No chyba, że trafi się większa robota „na boku”, to przesuniemy wakacje o pół roku i zaczniemy od stycznia.

Jeszcze kilka słów o schodkach. Schodki – szafki mają solidne wzmocnienia i można po nich nawet skakać.
Tam każda zewnętrzna ma po 2, a środkowa 3 wkręty 6×60, a może 6×70, już nie pamiętam, z każdej strony w kratownice.

Do dziś przez ostatnie kilka miesięcy stawałem na każdej pojedynczej beleczce robiąc różne prace i ani drgnie. Jeśli jedna wytrzymuje mój ciężar z zapasem, to sklejka położona wszystkimi krawędziami na nich rozłożyła wagę jeszcze na części. A setki razy już po tym przechodziłem.Czyli jest super wytrzymałe no i ekstra miejsce 🙂

4 komentarze

 • toscaner

  Z reguły nie podaję, bo roboty wyłapią i mnie zasypią spamem. Ale jeśli ten który podałeś i widzę przy Twoim koncie jest prawidłowy, to się odezwę na ten.

  Pozdrawiam

 • Sylwia

  Dobry wieczór 🙂
  Czy dobrze widzę, że pod schodkami jest przestrzeń na szpargały? Jeśli tak to jak rozwiązałeś kwestię zawiasów, żeby przy zamkniętych nie przeszkadzały przy chodzeniu?

  • toscaner

   Znalazłem akurat fajne wymiarami zawiasy, które idealnie się wpasowały w tą przestrzeń. Trzeba zmierzyć grubość podłogi i po prostu dobrać najlepiej takiego samego rozmiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d