budowa, jak zbudować samemu kampera,  tematy techniczne

konstrukcja i izolacja podłogi

Ostatnie parę dni upłynęły w błogim dłubaniu przy moim budowanym kampiórze. Listewki wzmacniające dla sklejki, styrodur. Wszystko pomierzyć, przykleić i jakby to nie wystarczyło to na wierzch mata termoizolacyjna. Jak skończę całość izolować to mi wyjdzie termos. I tak ma być, jeśli ma być ciepło.

Oczywiście zrobiłbym podłogę o wiele szybciej gdyby nie to, że wymyśliłem sobie to ogrzewanie podłogowe i musiałem zrobić drogi dla rur, więc zabawy i …zabawy było co nie miara, a jako, że nie potrafię robić na odpie…ol to dosłownie każdy centymetr podłogi jest wyklejony matą termoizolacyjną i taśmą aluminiowa tak szczelnie, tak szczelnie, że nigdzie nawet „gram” ciepła nie przejdzie.


Każde miejsce pod ogrzewanie itd. Nieskończony jest tylko fragment, który nazywam serwisowy, a który będzie znajdował się pod schodkiem przy obracanych fotelach. Tam będzie więcej zabawy i zostanie na później. Planuję zrobić pod nim całą hydraulikę, pompę, akumulator ciśnienia oraz rozdzielnię do ogrzewania i bojlera.
Pewnie i coś innego tam się jeszcze zmieści.
Dodatkowo zacząłem robić ścianę kibelkową. Tu też zabawy x5, bo chcę wykorzystać wszystkie wnęki, które staną się szafeczkami i półeczkami. A co, nie wolno? Muszę budować jak wszyscy na płasko?
Różnica to ok. 7-8cm na głębokości. Przy całym aucie te wszystkie wnęki dadzą tyle objętości w sumie co dobre pół szafy.
Tyle, że znowu pi..enia i zabawy z tym co nie miara. I tak schodzi i schodzi.
Jak dobrze pójdzie, to jutro przykręcam sklejkę na podłogę. Mapę listewek mam na papierze więc nie wkręcę się w nic innego niż drewno.

Na wszelki wypadek zrobiłem sobie dokładną mapę linii ogrzewania podłogowego. Też się przyda przyszłościowo, gdyby zachciało mi się coś gdzieś w podłodze wiercić.
No oczywiście wykładzina, którą już widzieliście, bo ją dociąłem kilka dni temu, więc z małymi poprawkami powinna pasować.

No dobra i tak pewnie nie czytacie tych wypocin, tylko czekacie na zdjęcia.  😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d